Projektinės idėjos pagal: BALSUOK

Ši grupė turi biudžetą 60 000 €

Erdvė bendruomenės veiklai ir laisvalaikiui

2023-10-16  •  -Nerodoma-  •  BALSUOK

Įrengti sceną – pavėsinę renginiams, artėjant Kurklių miestelio 500 metų jubiliejui, taip sumažinant renginių kaštus. Scena – pavėsinė bus įrengta prie sakurų parko. Kurklių miestelio bendruomenė  2021-2022 metais organizavo sakurų sodinimą, kuriame dalyvavo  Japonijos ambasadorius ir kiti ambasadoriaus darbuotojai bei sakurų idėjos iniciatoriai Japonijos asociacija „IKUOKAI“. Šį gražų bendradarbiavimą planuojame tęsti ir ateityje. Norime sakurų parką paversti miestelio traukos centru. Šiame parke dalyvaujant projekte,  įsigyti 4 suolai taip pat įrenginėjamas gėlynas. Ši vieta tampa pagrindine bendruomenės renginių, paminėjimų vieta.

 

 

Kurklių bendruomenės gyventojų laisvalaikio leidimui parke pastatyta scena – pavėsinė. Sukurta infrastruktūra – vieta renginiams ir koncertams, pagerins ir estetinį sakurų parko bei miestelio vaizdą. Įrengta scena – pavėsinė bus pritaikyta edukacinėms ir kitoms veikloms, taps atokvėpio vieta miestelio svečiams ir tuo pačiu poilsio vieta gryname ore. Kurklių miestelio, aplinkinių kaimų gyventojai ir miestelio svečiai turės galimybę dalyvauti organizuojamuose lauko renginiuose, bendrai leisti laisvalaikį viešojoje erdvėje, užmegzti ir atgaivinti pažintis, užsiimti bendromis veiklomis.

 

3. Preliminari projekto idėjos sąmata

Išlaidų pavadinimas

Planuojama išlaidų suma, Eur

Išlaidų pagrindimas

medžiagos

5635,00

Sraigtiniai pamatai, terasinės lentos, stogo paklotas, bituminė stogo danga, skardos lankstiniai, dailylentės, tvirtinimo elementai.

technika

400,00

Transportavimas

darbai

2312,00

Konstruktyvų montavimas

kt. išlaidos

330,00

Projektas, atvykimo/apgyvendinimo kaštai

21% PVM

1822,17

 

Iš viso

10499,17

 

 

10 499 €

Poilsio zonos įrengimas Levaniškio kaimo parke

2023-10-16  •  -Nerodoma-  •  BALSUOK

Beveik prieš penkiasdešimt metų Levaniškiuose buvo pasodintas parkas, užimantis virš 6 hektarų plotą. Jį sodino ir prižiūrėjo pedagogas ir gamtininkas Paulius Glemža (1921–2002), jo dėka parke auga 65 sumedėjusių augalų rūšys. Parkas paženklintas stogastulpiu su įrašu "Pauliaus Glemžos parkas" (autorius – medžio drožėjas Arūnas Šafronas, 2004 m.).

Projekto tikslas  –  sukurti patrauklią ir patogią poilsio zoną vietos gyventojams ir svečiams Levaniškių kaimo P. Glemžos parke. Bendruomenė nutarė įrengti nusileidimo takelį nuo Parko  gatvės į parką, stalą ir laužavietę, suoliukus, įrengti hortenzijų gėlyną, šviestuvus, pakabinti hamakus, įsigyti tinkliniui žaisti tinklą.

Pagrindinė šio projekto tikslinė grupė – įvairaus amžiaus ir socialinių grupių Levaniškių bendruomenės nariai, gyventojai ir kaimo svečiai. Bendruomenės nariai ir gyventojai yra įvairaus amžiaus, neįgalūs, socialiai pažeidžiami (vienišos mamos / tėvai, bedarbiai). Bendruomenė vienija 105 narius, kurių dalis prisidėtų savanorišku darbu prie parko tvarkymo.

Levaniškių bendruomenė „Abipus Nevėžio“ yra nevyriausybinė, ne pelno siekianti, ūkinės veiklos nevykdanti organizacija, kurios veikla skirta bendruomenės poreikiams tenkinti, todėl savo lėšų neturi ir be paramos projekto įgyvendinti negali.

Projekto metu sukurti poilsio zoną, įrengiant nusileidimo takelį nuo Parko gatvės į parką, stalą ir laužavietę, suoliukus, įrengti hortenzijų gėlyną, šviestuvus, pakabinti hamakus, įsigyti tinkliniui žaisti tinklą.

Poilsiavietė siūlo daugybę privalumų, kurie daro jas nepakeičiamomis mūsų modernioje visuomenėje. Ji suteikia puikią galimybę pabėgti nuo darbų, elektroninių prietaisų ir interneto priklausomybės, pajusti gamtos žavesį ir jos teikiamus pranašumus,  padeda atsipalaiduoti, atstatyti energiją ir iš naujo susitelkti. Gamtos apsuptyje praleistas laikas mažina streso lygį, skatina kūrybiškumą ir gerina psichinę sveikatą. Įgyvendinus projektą būtų vykdomos vietos gyventojų užimtumą skatinančios veiklos, mažinančios socialinę atskirtį, veiklos, kuriančios palankią visų amžiaus grupių žmonių ugdymuisi, socialinę ir kultūrinę aplinką, stiprinami bendruomenės narių tarpusavio ryšiai, nes kartu atsipalaiduojant ir praleidžiant laiką be kasdieninės rutinos, žmonės tampa atviresni ir labiau pasiryžę bendrauti.

Projektas būtų tęstinis.

 

 

Preliminari projekto idėjos sąmata   9.995,31

 

 

9 995 €

Poilsio diskusijų erdvė jaunuoliams „Siūlau, prisidedu, keičiu...

2023-10-16  •  -Nerodoma-  •  BALSUOK

Ažuožerių kaimo bendruomenė projektinėmis lėšomis ir savo bendruomenės narių prisidėtomis lėšomis bei savanorišku darbu yra įsirengusi vaikų žaidimų aikštelę patiems mažiausiems gyventojams, t. y. vaikučiams iki 6-7 metų. Tačiau visai neturi jokios poilsio erdvės jaunuoliams. Projekto tikslas – įkūrus patrauklią erdvę, pritraukti kuo daugiau Ažuožeriuose ir aplinkiniuose kaimuose gyvenančių jaunuolių į savo aplinkos puoselėjimą, kūrimą, keitimą. Pačiuose Ažuožeriuose gyvena 42 mokyklinio amžiaus vaikai, yra Jakūbavos šeimyna, bendruomeniniai vaikų globos namai (šeimynos ir globos namų vaikai aktyviai naudojasi bendruomenės erdvėmis – krepšinio aikštele, lauko treniruokliais ir kt.), yra apie 23 jaunuolius nuo 18 iki 29 metų, kurie vis dažniau teikia vienokius ar kitokius pasiūlymus dėl gyvenvietės aplinkos, savo poreikių bei yra išreiškę poreikį dalyvauti ir prisidėti prie bendruomenės iniciatyvų įgyvendinimo. Todėl įrengta patraukli poilsio-diskusijų erdvė prie bendruomenės pastato prisidės prie didesnio jaunuolių įtraukimo į aplinkų puoselėjimą, kūrimą, prie pilietiškumo, lojalumo savo bendruomenei ugdymo, bus naudojama paskaitoms, seminarams.

Būtų įrengta poilsio-diskusijų erdvė su lauko pavėsine (su baldais – stalas, suolai), dvejomis lauko sūpynėmis, kurių vienos iš jų su sūpynėmis gandralizdžiu.

Apklausus bendruomenės narius nustatytas poreikis turėti 12 vietų lauko pavėsinę bei sėdimas lauko sūpynes. Kitais metais numatoma poilsio-diskusijų erdvę pildyti (hamakais, šachmatų, šaškių stalu ir kt.).

Poilsio-diskusijų erdvė būtų aktyviai naudojama visų bendruomenės narių – laisvalaikiui, poilsiui, pasitarimams, aptarimams, mokymams, seminarams ir kt.

3. Preliminari projekto idėjos sąmata

Išlaidų pavadinimas

Planuojama išlaidų suma, Eur

Išlaidų pagrindimas

12-os vietų 4mx5m lauko pavėsinė su baldais

3.800

Komercinis pasiūlymas PS Nr. 292

Lauko sūpynės, 2 vnt

800

Komercinis pasiūlymas PS Nr. 292

Sūpynės gandralizdis

75

https://pliuskis.lt/products/sodo-supynes-gandralizdis-ecotoys

darbai

900

Komercinis pasiūlymas PS Nr. 292

Iš viso

5.575

 

 

 

5 575 €

Menų sala Burbiškyje

2023-10-16  •  -Nerodoma-  •  BALSUOK

Šiuo projektu siekiame toliau vystyti jau kelerius metus Burbiškio kaimo bendruomenės iniciatyva tvarkomo miestelio tvenkinio ir šalia esančios viešosios erdvės infrastruktūrą – ketiname pastatyti lieptelį per tvenkinį, o saloje įrengti pavėsinę laisvalaikiui, kuri būtų naudojama ir kaip lauko scena kultūros renginiams. Ateityje planuojame šią erdvę puošti meno kūriniais – taip pamažu Burbiškyje būtų kuriama visiems burbiškiečiams ir svečiams patraukti reprezentacinė viešoji erdvė – MENŲ SALA.

Pastačius lieptelį, gyventojai galėtų lengviau patekti į salą, nes gerokai sutrumpėtų kelias. Lieptelio dėka būtų prasmingiau ir kūrybiškiau išnaudojamos tarp pagrindinio kelio ir tvenkinio esančios erdvės –  čia galėtų atsirasti meno kūriniai, koncertų metu būtų galima įrengti zoną atlikėjams.  Ketinimas saloje pastatyti pavėsinę, kuri reikalui esant gali būti naudojama kaip lauko scena, kilo iš poreikio turėti miestelyje tokią viešą erdvę, kurioje gyventojai laisvalaikį galėtų leisti visais metų laikais. Toks statinys sutelktų bendruomenę, sudarytų sąlygas bendrauti, daugiau laiko leisti gamtoje. Turėdami tokį statinį saloje, kultūros renginius lauke būtų galima organizuoti jau ne ant asfalto priešais bendruomenės pastatą, bet jaukioje gamtos apsuptyje

Įrengus planuojamus objektus Burbiškyje –  lieptelį per tvenkinį ir daugiafunkcinę pavėsinę–lauko sceną, gyvenimo kokybė pagerėtų ne tik vietos gyventojams, būtų sutvarkyta į dažno Anykščių rajoną lankančio turisto kelionės maršrutą patenkančio Burbiškio kaimo reprezentatyvi erdvė, padidėtų rajono kultūros veiklų įvairovė,  renginiai būtų organizuojami išskirtinėje, gamtos apsuptyje esančioje erdvėje. Vystant tolesnius Burbiškio bendruomenės sumanymus ir plečiant MENŲ SALOS kultūrinius planus, kūrybiškai sutvarkyta turistų gausiai lankomo miestelio viešoji erdvė didintų Anykščių, kaip kultūrinio turizmo rajono, įvaizdį.

 

Preliminari projekto idėjos sąmata

 

Išlaidų pavadinimas

Planuojama išlaidų suma, Eur

Išlaidų pagrindimas

Pavėsinės projektavimas ir gamyba

5.500

Rengiamas projektas. Iš medienos gaminama lenkta pavėsinės konstrukcija, kurios ilgis - 7 metrai, plotis - 4 metrai, aukštis - 3,5 metro. Gaminamas stogas ir terasinis pagrindas su laipto pakopa.

Pavėsinės pastatymo darbai

1.000

Lyginamas žemės pagrindas, žvyruojama

Lieptelio projektavimas ir gamyba

3.500

Rengiamas projektas. Iš medienos gaminama lieptelio konstrukcija, kurios plotis –  1,5 metro, ilgis – 9 metrai, arkos aukštis –  1 metras.

Lieptelio įrengimo darbai

500

Lieptelis montuojamas išnaudojant esamus betoninius polius, lyginamas žemės pagrindas

Iš viso

10.500

 

 

 

10 500 €

Andrioniškio multifunkcinė sporto erdvė

2023-10-16  •  -Nerodoma-  •  BALSUOK

Įrengti multifunkcinę sporto erdvę, į kurią įeitų iš dviejų pusių apsaugos tinklais atitverta smėlio dangos aikštelė su įranga tinkliniui ir paplūdimio futbolui, suoliukai, šiukšliadėžė, dviračių stovai.

Sporto erdvę planuojama įrengti patogioje vietoje, netoli bendruomenės namų ir pagrindinės miesto aikštės. Šalia jau yra įrengta vaikų žaidimų aikštelė, treniruokliai, tad ši erdvė papildytų laisvalaikio praleidimo zoną aktyviomis sportinėmis veiklomis, spręstų aktualią  jaunimo užimtumo ir sveikos gyvensenos problemą, suteiktų įvairaus amžiaus Andrioniškio savivaldybės gyventojams aktyvaus laisvalaikio praleidimo galimybę, didintų Andrioniškio miestelio patrauklumą turizmui.

Šiuo metu miestelyje nėra sportiniams žaidimams pritaikytos erdvės.

Tikslinė grupė – Andrioniškio seniūnijos jaunimas, įvairaus amžiaus aktyvų gyvenimo būdą mėgstantys Andrioniškio seniūnijos gyventojai, miestelio svečiai, poilsiautojai.

 

Įgyvendinus projektą Andrioniškio miestelyje atsirastų multifunkcinė sporto erdvė, pritaikyta komandiniams sportiniams žaidimams. Aikštelėje būtų įrengti stulpai tinkliniui su pakabinamu tinklu, kurį galima nuimti ir aikštelę naudoti kitoms reikmėms. Pastatomi futbolo vartai. Įrengiami suoliukai poilsiui, šiukšlių dėžė, stovai dviračiams pasistatyti.

 

 

Preliminari projekto idėjos sąmata

 

Išlaidų pavadinimas

Planuojama išlaidų suma, Eur

Išlaidų pagrindimas

įranga

7.453

Apsaugos tinklo stulpai (16 vnt.), apsaugos tinklas (100m2), futbolo vartai (2 vnt.), tinklinio stulpai ir tinklas (1 kompl.), tinklinio žymėjimo linijos (1 kompl.), suoliukai (2 vnt.), dviračių stovas (6 dviračiams)

darbai

2.395

Aikštelės įrengimas - mechanizuotas grunto nukasimas, grunto išvežimas, pagrindų grunto atvežimas, geotekstilinės dangos montavimas, grunto paskleidimas, lyginimas

kt. išlaidos

142

Sporto inventorius – tinklinio kamuolys, futbolo kamuolys.

Iš viso

9.990

 

 

9 990 €

Sporto ir laisvalaikio kiemas

2023-10-16  •  -Nerodoma-  •  BALSUOK

Įrengti sporto ir laisvalaikio erdvę su lauko treniruokliais. Įvertinus esamą situaciją Viešintų miestelyje ir apylinkėse, anoniminės Viešintų seniūnijos gyventojų apklausos rezultatus ir išsakytus gyventojų lūkesčius, paaiškėja problema – infrastruktūros jaunimo ir vaikų aktyviam, sveikatingam laisvalaikiui nebuvimas. Miestelyje ir apylinkėse nėra infrastruktūros jaunų žmonių, vaikų aktyviam laisvalaikiui. Todėl norime įrengti sporto ir laisvalaikio erdvę vaikams ir jaunimui – sporto ir laisvalaikio kiemą.

Lūkesčiai. Aktyvus ir sveikatingas jaunų bendruomenės žmonių užimtumas.

Prevencija kvaišalų vartojimui bei nusikalstamai veikai.

Psichinės ir fizinės jaunų žmonių sveikatos stiprinimas, paremtas jaunų žmonių bendravimu per fizines – sportines veiklas.

Kūrybiškumo ir teigiamų emocijų puoselėjimas jaunų žmonių bendruomenėje.

 

Preliminari projekto idėjos sąmata 9 973,53 eur.

9 973 €

Neįgaliųjų įvažiavimas į bažnyčios šventorių

2023-10-16  •  -Nerodoma-  •  BALSUOK

Prašome įrengti neįgaliųjų įvažiavimą į bažnyčios šventorių.

Tikslinė grupė Anykščių gyventojai, turistai ir visi kiti  turintys judėjimo negalią ir norintys patekti į Anykščių Šv. apašt. evang. Mato bažnyčios šventorių. Problema yra ta, kad nėra įrengtas pandusas neįgaliesiems į bažnyčios šventorių, lankytojai turintys judėjimo negalią negali, patekti, visi įėjimai iš miesto pusės yra tik laiptai.

 

 

 

 

Siekiami projekto rezultatai, jų nauda Savivaldybės gyventojams

 

Bus suteiktos sąlygos neįgaliesiems patekti į bažnyčios šventorių.

 

 

 

 

Preliminari projekto idėjos sąmata

 

 

Išlaidų pavadinimas

Planuojama išlaidų suma, Eur

Išlaidų pagrindimas

įranga

4.000

Vidutinė rinkos kaina , pandusas su turėklu

technika

 

 

darbai

2.000

Panduso montavimo darbai

kt. išlaidos

1.500

Administravimas, leidimai

 

 

 

Iš viso

7.500

 

7 500 €

Vaikų žaidimų aikštelė

2023-10-16  •  -Nerodoma-  •  BALSUOK

Svėdasų miestelyje ir seniūnijoje nėra viešų vaikų žaidimo aikštelių. 2021 metų sausio mėnesį vykdytos Svėdasų seniūnaitijos gyventojų apklausos anketavimo metu 3,75  proc. (58 vnt)  respondentų tai nurodė kaip problemą. Gėlynų kokybė, suoliukų stygius, autobusų sustojimo vietos ir  kitos problemos nesusirinko tiek dėmesio.      

SVĖDASAI - JUDRIAUSIA RAJONO SANKRYŽA. VAIKŲ ŽAIDIMO AIKŠTELĖ SAVIEMS IR VIEŠINTIEMS 

Vaikų žaidimo aikštelė būtų patogi važiuojantiems pro Svėdasus, atvykusiems apsipirkti, į biblioteką, ambulatoriją, seniūniją, bažnyčią, pasiimti pašto siuntų, ar pasinaudoti universalaus bankomato paslaugomis. Visos paminėtos įstaigos ir paslaugos skirtos platesniam gyventojų ratui, nei Svėdasų seniūnija. Kitas artimiausias bankomatas ar paštomatas yra tik Anykščiuose, Utenoje, Rokiškyje ar Kupiškyje ( mažiausiai 25 km.). Vieta parinkta atsižvelgiant į privalomus reikalavimus – virš 10 m. nuo gatvių ir automobilių sustojimo aikštelių. Vieta patogi nes netoliese yra automobilių stovėjimo aikštelės, stovai dviračiams, autobusų sustojimo vieta.      

      Vertinant komercinius pasiūlymus atsižvelgta į tai, kad reiktų įrengti privalomą apsauginę dangą. Pasirenkama pigiausia ir mažiausiai vizualiai pastebima guminių kilimėlių danga, kuriai nereikia ruošti pagrindų. Tai, kad naudojant tokią danga yra apribojimas galimo kritimo aukščiui ( iki 3 m.), atitinka parinktos vietos specifiką, nes nebus uždengiami kultūros centro langai.     

      Elementai turi atitikti standartus ir būti patikimi ( iš HDPE, antivandaliniai ).

Svėdasų ir aplinkinių kaimų vaikams bus sudarytos sąlygos saugiai pažaisti. Bus sprendžiama vaikų užimtumo problema.  Anykščių ir kitų rajonų gyventojams atsiras papildoma priežastis sustoti Svėdasuose, paviešėti ir artimiau susipažinti su Svėdasų miesteliu, apsipirkti, tai didins prekybininkų prekybos apimtis, skatins gausesnį prekių asortimentą.  Padidės Svėdasų miestelio reprezentatyvumas.

    

Preliminari projekto idėjos sąmata 10.000 eurų.

 

 

10 000 €

Vaikų žaidimų aikštelė Vaižganto krašte

2023-10-16  •  -Nerodoma-  •  BALSUOK

Asociacijos „Vaižganto krašto bendruomenė“ veiklos vietovėje, didžiausiame Vaitkūnų kaime, įrengti aktyvaus laisvalaikio, užimtumo,  saugią, viešai prieinamą, žaidimų aikštelę, kurios aplinka taptų įvairių amžiaus grupių žmonėms tinkama oriai praleisti savo laisvalaikį, sutelktų savanorystei ją tvarkant, prižiūrint.

 

Šiuolaikiška ir saugi, sertifikuota, profesionaliai, tinkamoje vietoje įrengta  žaidimų aikštelė didins vietos gyventojų ir į vietovę atvykstančių pasitenkinimą gyvenamąja ar lankoma vietove, sumažins nusivylimo, apleistumo jausmą, išspręs saugaus, kokybiško, aktyvaus laisvalaikio praleidimo problemą, pozityviai nuteiks visus gyventojus, pagerins gyvenimo kokybę kaimiškoje vietovėje, bus puikiu sektinu sėkmės pavyzdžiu kitoms rajono kaimų bendruomenėms.   

 

Įrengus vaikų žaidimų aikštelę, ja naudotis galės ne tik čia gyvenantys vaikai ir paaugliai, bet ir visi atvykstantys paviešėti, vasaroti, taip pat keliaujantys. Tai būtų pirmas atvejis, kai šioje kaimiškoje, atokiai miesto esančioje vietovėje, būtų sukuriama vieša erdvė tinkama vaikų, paauglių ir visų amžiaus grupių žmonėms. Taigi bus sudaryta galimybė saugiai, aktyviai veiklai, judrumui, sveikam gyvenimo būdui, estetinio skonio formavimui skatinti.  Taip pat tinkamai išnaudotas tuščias sklypas, naudingai pritaikyta veiklai vieta.

 

Žaidimų aikštelės  kompleksas ir jo aplinka būtų puiki galimybė ir pagyvenusiems žmonėms saugiai, prasmingai praleisti laiką su anūkais, tarpusavyje pabendrauti, kuriant kartų ryšį – puikus dar vienos – socialinės atskirties – problemos sprendimo būdas, kuriant visoms kartoms palankią aplinką, skatinant fizinį aktyvumą vaikams, o visiems - moralinį pasitenkinimą, tarpusavio ryšio poreikio tenkinimą, savanorystės skatinimą, didėjantį pasididžiavimą savo artimiausia gyvenamąja aplinka, ugdant pagarbų visuomeninio turto tausojimą, jaunoms šeimoms, planuojantiems jas kurti ar įsigyti nekilnojamojo turto - ateities siejimą su vietove.

 

Preliminari projekto idėjos sąmata 10.000 eurų

8 845 €
Norime Jus informuoti, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate, prašome paspausti mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Privatumo politika