Projektinės idėjos pagal: ANYKŠČIAI

Ši grupė turi biudžetą 60 000 €

Erdvė bendruomenės veiklai ir laisvalaikiui

2023-10-16  •  -Nerodoma-  •  BALSUOK

Įrengti sceną – pavėsinę renginiams, artėjant Kurklių miestelio 500 metų jubiliejui, taip sumažinant renginių kaštus. Scena – pavėsinė bus įrengta prie sakurų parko. Kurklių miestelio bendruomenė  2021-2022 metais organizavo sakurų sodinimą, kuriame dalyvavo  Japonijos ambasadorius ir kiti ambasadoriaus darbuotojai bei sakurų idėjos iniciatoriai Japonijos asociacija „IKUOKAI“. Šį gražų bendradarbiavimą planuojame tęsti ir ateityje. Norime sakurų parką paversti miestelio traukos centru. Šiame parke dalyvaujant projekte,  įsigyti 4 suolai taip pat įrenginėjamas gėlynas. Ši vieta tampa pagrindine bendruomenės renginių, paminėjimų vieta.

 

 

Kurklių bendruomenės gyventojų laisvalaikio leidimui parke pastatyta scena – pavėsinė. Sukurta infrastruktūra – vieta renginiams ir koncertams, pagerins ir estetinį sakurų parko bei miestelio vaizdą. Įrengta scena – pavėsinė bus pritaikyta edukacinėms ir kitoms veikloms, taps atokvėpio vieta miestelio svečiams ir tuo pačiu poilsio vieta gryname ore. Kurklių miestelio, aplinkinių kaimų gyventojai ir miestelio svečiai turės galimybę dalyvauti organizuojamuose lauko renginiuose, bendrai leisti laisvalaikį viešojoje erdvėje, užmegzti ir atgaivinti pažintis, užsiimti bendromis veiklomis.

 

3. Preliminari projekto idėjos sąmata

Išlaidų pavadinimas

Planuojama išlaidų suma, Eur

Išlaidų pagrindimas

medžiagos

5635,00

Sraigtiniai pamatai, terasinės lentos, stogo paklotas, bituminė stogo danga, skardos lankstiniai, dailylentės, tvirtinimo elementai.

technika

400,00

Transportavimas

darbai

2312,00

Konstruktyvų montavimas

kt. išlaidos

330,00

Projektas, atvykimo/apgyvendinimo kaštai

21% PVM

1822,17

 

Iš viso

10499,17

 

 

10 499 €

Poilsio zonos įrengimas Levaniškio kaimo parke

2023-10-16  •  -Nerodoma-  •  BALSUOK

Beveik prieš penkiasdešimt metų Levaniškiuose buvo pasodintas parkas, užimantis virš 6 hektarų plotą. Jį sodino ir prižiūrėjo pedagogas ir gamtininkas Paulius Glemža (1921–2002), jo dėka parke auga 65 sumedėjusių augalų rūšys. Parkas paženklintas stogastulpiu su įrašu "Pauliaus Glemžos parkas" (autorius – medžio drožėjas Arūnas Šafronas, 2004 m.).

Projekto tikslas  –  sukurti patrauklią ir patogią poilsio zoną vietos gyventojams ir svečiams Levaniškių kaimo P. Glemžos parke. Bendruomenė nutarė įrengti nusileidimo takelį nuo Parko  gatvės į parką, stalą ir laužavietę, suoliukus, įrengti hortenzijų gėlyną, šviestuvus, pakabinti hamakus, įsigyti tinkliniui žaisti tinklą.

Pagrindinė šio projekto tikslinė grupė – įvairaus amžiaus ir socialinių grupių Levaniškių bendruomenės nariai, gyventojai ir kaimo svečiai. Bendruomenės nariai ir gyventojai yra įvairaus amžiaus, neįgalūs, socialiai pažeidžiami (vienišos mamos / tėvai, bedarbiai). Bendruomenė vienija 105 narius, kurių dalis prisidėtų savanorišku darbu prie parko tvarkymo.

Levaniškių bendruomenė „Abipus Nevėžio“ yra nevyriausybinė, ne pelno siekianti, ūkinės veiklos nevykdanti organizacija, kurios veikla skirta bendruomenės poreikiams tenkinti, todėl savo lėšų neturi ir be paramos projekto įgyvendinti negali.

Projekto metu sukurti poilsio zoną, įrengiant nusileidimo takelį nuo Parko gatvės į parką, stalą ir laužavietę, suoliukus, įrengti hortenzijų gėlyną, šviestuvus, pakabinti hamakus, įsigyti tinkliniui žaisti tinklą.

Poilsiavietė siūlo daugybę privalumų, kurie daro jas nepakeičiamomis mūsų modernioje visuomenėje. Ji suteikia puikią galimybę pabėgti nuo darbų, elektroninių prietaisų ir interneto priklausomybės, pajusti gamtos žavesį ir jos teikiamus pranašumus,  padeda atsipalaiduoti, atstatyti energiją ir iš naujo susitelkti. Gamtos apsuptyje praleistas laikas mažina streso lygį, skatina kūrybiškumą ir gerina psichinę sveikatą. Įgyvendinus projektą būtų vykdomos vietos gyventojų užimtumą skatinančios veiklos, mažinančios socialinę atskirtį, veiklos, kuriančios palankią visų amžiaus grupių žmonių ugdymuisi, socialinę ir kultūrinę aplinką, stiprinami bendruomenės narių tarpusavio ryšiai, nes kartu atsipalaiduojant ir praleidžiant laiką be kasdieninės rutinos, žmonės tampa atviresni ir labiau pasiryžę bendrauti.

Projektas būtų tęstinis.

 

 

Preliminari projekto idėjos sąmata   9.995,31

 

 

9 995 €

Vaikų žaidimų aikštelė

2023-10-16  •  -Nerodoma-  •  BALSUOK

Svėdasų miestelyje ir seniūnijoje nėra viešų vaikų žaidimo aikštelių. 2021 metų sausio mėnesį vykdytos Svėdasų seniūnaitijos gyventojų apklausos anketavimo metu 3,75  proc. (58 vnt)  respondentų tai nurodė kaip problemą. Gėlynų kokybė, suoliukų stygius, autobusų sustojimo vietos ir  kitos problemos nesusirinko tiek dėmesio.      

SVĖDASAI - JUDRIAUSIA RAJONO SANKRYŽA. VAIKŲ ŽAIDIMO AIKŠTELĖ SAVIEMS IR VIEŠINTIEMS 

Vaikų žaidimo aikštelė būtų patogi važiuojantiems pro Svėdasus, atvykusiems apsipirkti, į biblioteką, ambulatoriją, seniūniją, bažnyčią, pasiimti pašto siuntų, ar pasinaudoti universalaus bankomato paslaugomis. Visos paminėtos įstaigos ir paslaugos skirtos platesniam gyventojų ratui, nei Svėdasų seniūnija. Kitas artimiausias bankomatas ar paštomatas yra tik Anykščiuose, Utenoje, Rokiškyje ar Kupiškyje ( mažiausiai 25 km.). Vieta parinkta atsižvelgiant į privalomus reikalavimus – virš 10 m. nuo gatvių ir automobilių sustojimo aikštelių. Vieta patogi nes netoliese yra automobilių stovėjimo aikštelės, stovai dviračiams, autobusų sustojimo vieta.      

      Vertinant komercinius pasiūlymus atsižvelgta į tai, kad reiktų įrengti privalomą apsauginę dangą. Pasirenkama pigiausia ir mažiausiai vizualiai pastebima guminių kilimėlių danga, kuriai nereikia ruošti pagrindų. Tai, kad naudojant tokią danga yra apribojimas galimo kritimo aukščiui ( iki 3 m.), atitinka parinktos vietos specifiką, nes nebus uždengiami kultūros centro langai.     

      Elementai turi atitikti standartus ir būti patikimi ( iš HDPE, antivandaliniai ).

Svėdasų ir aplinkinių kaimų vaikams bus sudarytos sąlygos saugiai pažaisti. Bus sprendžiama vaikų užimtumo problema.  Anykščių ir kitų rajonų gyventojams atsiras papildoma priežastis sustoti Svėdasuose, paviešėti ir artimiau susipažinti su Svėdasų miesteliu, apsipirkti, tai didins prekybininkų prekybos apimtis, skatins gausesnį prekių asortimentą.  Padidės Svėdasų miestelio reprezentatyvumas.

    

Preliminari projekto idėjos sąmata 10.000 eurų.

 

 

10 000 €
Norime Jus informuoti, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate, prašome paspausti mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Privatumo politika