Grįžti

Poilsio zonos įrengimas Levaniškio kaimo parke

-Nerodoma-  •  2023-10-16  •  BALSUOK  • 

Idėjos kodas: 23

Aprašymas:

Beveik prieš penkiasdešimt metų Levaniškiuose buvo pasodintas parkas, užimantis virš 6 hektarų plotą. Jį sodino ir prižiūrėjo pedagogas ir gamtininkas Paulius Glemža (1921–2002), jo dėka parke auga 65 sumedėjusių augalų rūšys. Parkas paženklintas stogastulpiu su įrašu "Pauliaus Glemžos parkas" (autorius – medžio drožėjas Arūnas Šafronas, 2004 m.).

Projekto tikslas  –  sukurti patrauklią ir patogią poilsio zoną vietos gyventojams ir svečiams Levaniškių kaimo P. Glemžos parke. Bendruomenė nutarė įrengti nusileidimo takelį nuo Parko  gatvės į parką, stalą ir laužavietę, suoliukus, įrengti hortenzijų gėlyną, šviestuvus, pakabinti hamakus, įsigyti tinkliniui žaisti tinklą.

Pagrindinė šio projekto tikslinė grupė – įvairaus amžiaus ir socialinių grupių Levaniškių bendruomenės nariai, gyventojai ir kaimo svečiai. Bendruomenės nariai ir gyventojai yra įvairaus amžiaus, neįgalūs, socialiai pažeidžiami (vienišos mamos / tėvai, bedarbiai). Bendruomenė vienija 105 narius, kurių dalis prisidėtų savanorišku darbu prie parko tvarkymo.

Levaniškių bendruomenė „Abipus Nevėžio“ yra nevyriausybinė, ne pelno siekianti, ūkinės veiklos nevykdanti organizacija, kurios veikla skirta bendruomenės poreikiams tenkinti, todėl savo lėšų neturi ir be paramos projekto įgyvendinti negali.

Projekto metu sukurti poilsio zoną, įrengiant nusileidimo takelį nuo Parko gatvės į parką, stalą ir laužavietę, suoliukus, įrengti hortenzijų gėlyną, šviestuvus, pakabinti hamakus, įsigyti tinkliniui žaisti tinklą.

Poilsiavietė siūlo daugybę privalumų, kurie daro jas nepakeičiamomis mūsų modernioje visuomenėje. Ji suteikia puikią galimybę pabėgti nuo darbų, elektroninių prietaisų ir interneto priklausomybės, pajusti gamtos žavesį ir jos teikiamus pranašumus,  padeda atsipalaiduoti, atstatyti energiją ir iš naujo susitelkti. Gamtos apsuptyje praleistas laikas mažina streso lygį, skatina kūrybiškumą ir gerina psichinę sveikatą. Įgyvendinus projektą būtų vykdomos vietos gyventojų užimtumą skatinančios veiklos, mažinančios socialinę atskirtį, veiklos, kuriančios palankią visų amžiaus grupių žmonių ugdymuisi, socialinę ir kultūrinę aplinką, stiprinami bendruomenės narių tarpusavio ryšiai, nes kartu atsipalaiduojant ir praleidžiant laiką be kasdieninės rutinos, žmonės tampa atviresni ir labiau pasiryžę bendrauti.

Projektas būtų tęstinis.

 

 

Preliminari projekto idėjos sąmata   9.995,31

 

 


Siekiami rezultatai:

Vieta: P. Glemžos parkas, Levaniškių k., Traupio sen.


Turite prisijungti ar registruotis kad komentuoti.
    Etapai nenustatyti
    Norime Jus informuoti, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate, prašome paspausti mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Privatumo politika