Grįžti

Menų sala Burbiškyje

-Nerodoma-  •  2023-10-16  •  BALSUOK  • 

Idėjos kodas: 24

Aprašymas:

Šiuo projektu siekiame toliau vystyti jau kelerius metus Burbiškio kaimo bendruomenės iniciatyva tvarkomo miestelio tvenkinio ir šalia esančios viešosios erdvės infrastruktūrą – ketiname pastatyti lieptelį per tvenkinį, o saloje įrengti pavėsinę laisvalaikiui, kuri būtų naudojama ir kaip lauko scena kultūros renginiams. Ateityje planuojame šią erdvę puošti meno kūriniais – taip pamažu Burbiškyje būtų kuriama visiems burbiškiečiams ir svečiams patraukti reprezentacinė viešoji erdvė – MENŲ SALA.

Pastačius lieptelį, gyventojai galėtų lengviau patekti į salą, nes gerokai sutrumpėtų kelias. Lieptelio dėka būtų prasmingiau ir kūrybiškiau išnaudojamos tarp pagrindinio kelio ir tvenkinio esančios erdvės –  čia galėtų atsirasti meno kūriniai, koncertų metu būtų galima įrengti zoną atlikėjams.  Ketinimas saloje pastatyti pavėsinę, kuri reikalui esant gali būti naudojama kaip lauko scena, kilo iš poreikio turėti miestelyje tokią viešą erdvę, kurioje gyventojai laisvalaikį galėtų leisti visais metų laikais. Toks statinys sutelktų bendruomenę, sudarytų sąlygas bendrauti, daugiau laiko leisti gamtoje. Turėdami tokį statinį saloje, kultūros renginius lauke būtų galima organizuoti jau ne ant asfalto priešais bendruomenės pastatą, bet jaukioje gamtos apsuptyje

Įrengus planuojamus objektus Burbiškyje –  lieptelį per tvenkinį ir daugiafunkcinę pavėsinę–lauko sceną, gyvenimo kokybė pagerėtų ne tik vietos gyventojams, būtų sutvarkyta į dažno Anykščių rajoną lankančio turisto kelionės maršrutą patenkančio Burbiškio kaimo reprezentatyvi erdvė, padidėtų rajono kultūros veiklų įvairovė,  renginiai būtų organizuojami išskirtinėje, gamtos apsuptyje esančioje erdvėje. Vystant tolesnius Burbiškio bendruomenės sumanymus ir plečiant MENŲ SALOS kultūrinius planus, kūrybiškai sutvarkyta turistų gausiai lankomo miestelio viešoji erdvė didintų Anykščių, kaip kultūrinio turizmo rajono, įvaizdį.

 

Preliminari projekto idėjos sąmata

 

Išlaidų pavadinimas

Planuojama išlaidų suma, Eur

Išlaidų pagrindimas

Pavėsinės projektavimas ir gamyba

5.500

Rengiamas projektas. Iš medienos gaminama lenkta pavėsinės konstrukcija, kurios ilgis - 7 metrai, plotis - 4 metrai, aukštis - 3,5 metro. Gaminamas stogas ir terasinis pagrindas su laipto pakopa.

Pavėsinės pastatymo darbai

1.000

Lyginamas žemės pagrindas, žvyruojama

Lieptelio projektavimas ir gamyba

3.500

Rengiamas projektas. Iš medienos gaminama lieptelio konstrukcija, kurios plotis –  1,5 metro, ilgis – 9 metrai, arkos aukštis –  1 metras.

Lieptelio įrengimo darbai

500

Lieptelis montuojamas išnaudojant esamus betoninius polius, lyginamas žemės pagrindas

Iš viso

10.500

 

 

 


Siekiami rezultatai:

Vieta: Burbiškio k.


Turite prisijungti ar registruotis kad komentuoti.
    Etapai nenustatyti
    Norime Jus informuoti, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate, prašome paspausti mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Privatumo politika